Aguero do të mbyllë karrierën e tij të mërkurën

Kun Agüero do të duhet t’i japë fund karrierës së tij profesionale këtë të mërkurë. Ndërsa Gerard Romero tashmë ka avancuar, Agüero është i detyruar të largohet nga futbolli profesionist për shkak të problemeve me zemrën pas aritmisë së 30 tetorit në takimin mes Barcelonës dhe Alavés. 

Tani, El Periódico avancon se kjo do të ndodhë të mërkurën e ardhshme, 15 dhjetor. Kjo gazetë siguron që Barça e ka përgatitur tashmë aktin në të cilin sulmuesi do të njoftojë se po i vari këpucët për shkak të sëmundjes së zemrës që e pengon të vazhdojë në nivelin më të lartë. 

Argjentinasi pësoi një aritmi në takimin mes culés dhe babazorros dhe u shtrua për dy ditë në një klinikë për t’iu nënshtruar analizave në kërkim të një diagnoze. Sulmuesi pritej të ishte jashtë ndërsa po trajtohej, por përfundimisht do t’i duhet t’i thotë lamtumirë futbollit. /albeu.com


Shtuar 13.12.2021 17:40