Basha: Berisha ka zëvendësuar telenovelat turke prej tre muajsh

Kreu demokrat Lulzim Basha ka ironizuar Sali Berishën duke deklaruar se prej tre muajsh ai ka zëvendësuar telenovelat turke.

Më tej Basha tha se kjo nuk i shërben demokracisë.

“Berisha ka tre muaj që ka zëvendësuar telenovelat turke. Kujt i shërben kjo telenovelë? I shërben demokracisë? Jo. I bëjnë shantazh njerëzve për të mbushur formularët për tubimin e arenës së Hajnisë. Sjellja e pardjeshme dhe e sotme është kur ti shkel në mënyrë të hapur statutin dhe ligjin për partinë politike vetëm se do ta marrësh partinë peng për interesat e tua. SHBA e tha tre ditë më parë që me ty kjo parti merr fund. Sali Berisha e provoi sot se nuk i intereson demokracia sepse nuk i intereson opozita. Qeveri ka dhe diktatura. Opozitë nuk ka diktatura”, tha Basha./albeu.com


Shtuar 13.12.2021 17:39