Publikohet kënga, këngëtari e ka xhiruar klipin në Kiev të Ukrainës (VIDEO)

Ed Sheeran ka publikuar këngën e re.

Këngëtari 31 vjeçar u bashkua me Lil Baby për këngën me titull “2step”.

Në fillim te videoklipit, Ed zbuloi se videoklipin e kësaj kënge e ka xhiruar në Kiev të Ukrainës para pushtimit rus.

“Kam xhiruar klipin në qytetin e Kievit,para se të fillonte lufta. Ishte hera e parë që e vizitova këtë vend dhe u ndjeva i mirëpritur gjatë qëndrimit tim atje. Ukraina është një vend krenar dhe jam shumë mirënjohës që pata mundësinë të filmojë videon atje. Unë jam me Ukrainën”, tha ai.