A doni të martoheni nudo? Ky është vendi ku duhet të shkoni, jo shumë larg Shqipërisë

Sardenja është padyshim një nga destinacionet më të bukura në botë, duke u ofruar vizitorëve të saj peizazhe të panumërta magjepsëse për t’u vizituar.

Për disa, megjithatë, ajo ofron gjithashtu një mundësi të papritur: Të planifikoni dasmën në një plazh nudist.

Ky është plazhi Benas i cili ndodhet afërsisht në mes të bregut perëndimor të Sardenjës dhe që pritet të bëhet një destinacion kryesor për dasmat nudiste.

Kjo ide u erdhi autoriteteve kur një çift gjerman pyeti nëse lejoheshin të martoheshin në plazh, gjë që megjithatë u lejon të ftuarve të zhvishen.

Përsa i përket veshjes së çifteve, rekomandohet që nuset të mbajnë vello, nëse dhe për aq kohë sa dëshirojnë.

“Njerëzit mund të veshin çfarë të duan”, tha kryebashkiaku.


Shtuar 4.05.2024 17:28