Zjarr në një hotel në Devoll, dëme të shumta materiale

Një zjarr ka përfshirë një hotel në Vranisht të Devollit. Sipas burimeve bëhet me dije se ka dëme të shumta materiale, fatmirësisht ska dëme në njerëz.

Zjarrfikësit e Devollit me ndihmë dhe nga Korça, janë munduar për shuarjen e zjarrit. Shkaku nuk dihet ende.

Njoftimi i policisë:

Devoll/Informacion paraprak

Më datë 04.12.2023, rreth orës 14:00, në afërsi të fshatit Vranisht, Devoll, ka rënë zjarr në katin e tretë të një hoteli. Lëndime në njerëz nuk ka, vetëm dëme materiale. Paraprakisht dyshohet se zjarri mund të ketë rënë për shkaqe aksidentale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.


Shtuar 4.12.2023 14:47

Tags: ,