Ramush Haradinaj kritikon Edi Ramën që shkoi në Panairin e Beogradit, nuk kursen as Kurtin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është duke qëndruar në Serbi. Ai sot ka vizituar Panairin e Verërave në Beograd. Për këtë vizitë një “thumb” i erdhi nga ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Haradinaj në një postim në Facebook ka thënë se Kosova “ka qenë dhe është shumë hapa para Serbisë në prodhimin e verërave”.

“Mbajtja e Panairit të Verërave në Beograd dhe promovimi i tij në rajon, godet direkt biznesin e verarisë në Kosovë”, ka shkruar ai.

Mirëpo, Haradinaj, me këtë postim ka “goditur” edhe Kurti për shkak të reduktimeve të shpeshta të energjisë elektrike.

Ai tha se panari në Kosovë “dënohet me mungesë rrymë, duke pamundësuar funksionimin normal”.

“Rahoveci është kryeqyteti i verërave në rajon, e që nesër si dhe çdo vit është nikoqir i “Hardh Fest”. Përkrahja e vreshtarëve tonë promovon punën e tyre dhe Kosovën në gjithë botën”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.