Nga shorti te nisja dhe mbarimi i Champions, ja kalendari për sezonin 2021/2022

Uefa Champions League është kompenticioni më i rëndësishëm për klube, shkruan Albeu.com.

Me mbylljen e kampionateve  të njohura tashmë janë mësuar edhe ekipet që do të marrin pjesë për sezonin 2021/ 2022.

Më poshtë Albeu Sport ju sjell kalendarin e Championsit për sezon e ri.

 

26 Gusht 2021: Hidhet shorti i fazës së grupeve

13 dhjetor 2021: Hidhet shorti për raundin e  1/16

18 Mars 2022:  Hidhet shorti i çerekfinaleve dhe gjysmëfinale

 

Faza e grupeve starton si më poshtë:

14/15 shtator 2021: Ndeshjet e para

28/29 Shtator 2021: Ndeshjet e dyta

19/20 Tetor 2021: Ndeshjet e treta

2/3 nëntor 2021: Ndeshjete  katërta

23/24 nëntor 2021: Ndeshjet e pesta

7/8 Dhjetor 2021: Ndeshjet e fundit të fazës së grupeve

 

Faza me eliminim direkt:

 

15/16/22/23 Shkurt dhe 8/9/15/16 Mars 2022: raundi i 16-të

 

5/6 dhe 12/13 Prill 2022: çerekfinalet

 

26/27 dhe 3/4 maj 2022: gjysmëfinalet

 

28 maj 2022: Finalja e madhe  (do të luhet në Shën Petersburg Stadium). /albeu.com/


Shtuar 24.05.2021 17:19