Kosova me raste të larta të Covid-19, ky është bilanci i 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 236 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë vdekje. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjithashtu janë shëruar 8 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.142. Në total numri i rasteve aktive është 1.780

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.693.666 doza të vaksinës. Deri më sot 790.175 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com


Shtuar 10.01.2022 15:11