“Kam vrarë një njeri”, detaje të reja nga arrestimi i 17-vjecarit shqiptar: Kishte vrarë bashkëatdhetarin, identifikohet trupi

Policia gjermane ka identifikuar trupin e gjetur pak ditë më parë në Kaltenkirchen, i cili rezuton se i përket 27-vjeçarit shqiptar.

Siaps mediave gjermane trupi i 27-vjeçarit u gjet të shtunën në mbrëmje jo shumë larg banjave termale Holstentherme në Kaltenkirchen. Sipas policisë, ai ka marrë një plagë me armë zjarri, teksa mësohet se nuk kishte vendbanim të përhershëm, por ai ishte i njohur për policinë.

Ndër të tjera, është e paqartë se ku është vrarë saktësisht 27-vjeçari dhe si ka mbërritur trupi në Kaltenkirchen. Pas informacioneve për një incident në Uetersen (rrethi Pinneberg), policia kriminale e Itzehoe arrestoi të dyshuarin e mitur, një 17-vjeçar shqiptar.

Të dielën, me kërkesë të prokurorit publik, gjykata e qarkut Itzehoe lëshoi ​​një urdhër-arresti ndaj 17-vjeçarit me dyshime të forta për vrasje.


Shtuar 28.11.2023 15:26