Ish-zëdhënësja e FSHF zbulon votën: Fituesi shpallet (FOTO LAJM)

Jona Dervishi njihet si bukuroshja që për shumë kohë ishte zëdhënësja e FSHF. E si një botë mashkullore që është sporti i futbollit, natyrisht që vëmendjen do ta merrte sharmi i saj. Edhe pse nuk është më në këtë post, ajo vijon të jetë një ndër personazhet më të lakuara në mediat rozë.

Sot në këtë ditë zgjedhjesh,  Jona ka bërë të ditur se ka votuar Kryeminsitrin aktual, duke i bërë edhe tag në postimin e saj.

Ajo ka zbuluar edhe më parë se është e përfshirë në Partinë Socialiste dhe është simpatizante e Edi Ramës.

Ajo ka bërë edhe nje sondazh personal ku ka shpallur me shume dëshir dhe entuziazëm fitues PS.