Ronela fiton Festivalin e 60-të Këngës

Sonte është mbajtur Festivali i Këngës së RTSH-së.

Dy favoritët e këtij festivali ishin Ronela Hajati dhe Alban Ramosaj.

Ronela Hajati ka rrëmbyer çmimin e parë dhe është shpallur fituese e edicionit të 60-të të Festivalit të Këngës së RTSH-së.

Ronela mori pjesë me këngë ‘Sekret’ dhe do të përfaqësoj Shqipërinë në Eurovision në 2022. /albeu.com/

 


Shtuar 29.12.2021 23:30