Kosova nuk i bën dot ballë Spanjës, mjaftohet me një gol (VIDEO)

 Kosova është mposhtur 3-1 nga Spanja.

Spanja ka dominuar gjithë ndeshjen e luajtur në Sevilla, por edhe Kosova pati momentet e saj, sidomos nëpërmjet Lirim Kastratit në minutën e 61-të dhe 88-të, kur u gjet në mundësi të mira shënimi.

Golin e vetëm për Kosovën e shënoi Besar Halimi. Ai realizoi me një goditje nga rreth 40 metra duke e shfrytëzuar daljen e portierit spanjoll Unai Simon.

Për Spanjën shënuan Daniel Olmo (34’), Ferran Torres (36’) dhe Gerard Moreno (75’).

Pas dy ndeshje në kuadër të Grupit B kualifikues, Kosova nuk ka asnjë pikë, derisa Spanja ka zhvilluar tri ndeshje dhe ka mbledhur 7 pikë.

Shtuar 31.03.2021 10:03