Ndodh befasia e mbrëmjes, Maqedonia turpëron keq Gjermaninë (VIDEO)

Gjermania është befasuar në shtëpi nga  Maqedonisë së Veriut  duk u mposhtur 1-2.

Miqtë realizuan me Goran Pandev, duke u asistuar nga Enis Bardhi.

Gjermania nuk vonojë në pjesë të dytë duke e barazuar rezultatin me golin e shënuar nga Ilkay Gundogan nga pika e bardhë.

Maqedonia e Veriut më pas në minutën e 85-të shënuan golin e fitores ndaj Gjermanisë, me shqiptarin Elif Elmas që u asistua nga tjetri shqiptar Arijan Ademit.

Kombëtarja gjermane bënë pjesë në Grupin J, ku ka gjashtë pikë si e treta në grup pas Armenisë që ka nëntë pikë pas fitores më herët dhe Maqedonisë.

Maqedonia kanë gjashtë pikë në grup në  vendin e dytë, e cila në formacionin e saj nga minuta e parë kishte pesë futbollistë shqiptarë dhe një nga banka rezervë që hyri në pjesë të dytë.

Shtuar 31.03.2021 10:03