Çfarë po konsumojnë shqiptarët?! 50 qytetarë helmohen nga uji i pijshëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Krujë. Burimet bëjnë me dije se të paktën 50 persona kanë përfunduar në spitalin e Krujës me shenja helmimi.

Dyshimet e para janë tek uji i pijshëm ndërkohë priten analizat e ujit.

Qytetarët e sëmurë janë paraqitur në Urgjencë me thuajse të njëjtat simptoma. Ata kanë marrë ndihmën e nevojshme mjekësore dhe më pas janë larguar për në banesat e tyre.

Vijon… /albeu.com/