Çfarë nuk u pa nga protesta për vrasjen e 7-vjeçares në Himarë (FOTO LAJM)

Është mbyllur pak minuta më parë protesta e shoqërisë civile për vrasjen e vajzës 7-vjeçare në plazhin e Potamit.

Protesta zgjati rreth 2 orë dhe u shoqërua me thirrje për dorëheqje të ministrave përgjegjës dhe dënim maksimal të komisarit Arjan Tase.

Por, ajo çka ra në sy në këtë tubim paqësor të qytetarëve ishin pankartat me mbishkrime rrënqethëse që mbaheshin në duar nga nëna dhe fëmijë të moshës së Jonada Avdisë.

“Nuk mund të shkoj në det, se shtetit më vret”, ishte një nga mbishkrimet në një lum pankartash që mbaheshin në duar nga disa prej pjesëmarrësve në protestë./albeu.com/