Basha reagon sërish për skandalin e të dhënave: E vërteta vonon por nuk harron

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sërish për skandalin e publikimit të të dhënave të qytetarëve shqiptarë.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan mes të tjerash se skandali pagave dhe ai i patronazhistëve nuk janë gjë tjetër veçse konfirmimi i masakrës zgjedhore.

Komentet Basha i bëri përmes një postimi në Facebook, gjatë kohës që Rama po mban një komunikim virtual me qytetarët.

“E vërteta vonon, por nuk harron! Skandali i pagave dhe skandali i patronazhistëve nuk janë gjë tjetër veçse konfirmimi i masakrës zgjedhore, konfirmimi i raportit të OSBE/ODIHR, konfirmimi se ndryshimi u pengua dhunshëm nga partia-shtet. Frymëzuesi dhe mbrojtësi i nxjerrjes në pazar të të dhënave personale të qytetarëve shqiptarë duhet të mbajë përgjegjësi dhe drejtësia duhet t’i shkojë deri në fund këtij skandali të paprecedentë që ka tronditur themelet e shtetit”, ka shkruar Basha./albeu.com/

 


Shtuar 5.01.2022 18:08