Abuzuan me 15-vjeçaren në Mirditë, mbyllen hetimet për 5 autorët

Janë mbyllur hetimet nga prokuroria e Lezhës dhe ka dërguar për gjykim 5 personat në Mirditë të cilët abuzuan seksualisht me vajzën 15-vjeçare.

Ngjarja ndodhi në maj të këtij viti dhe në pranga ranë Artan Kaçorrin, Albert Molla, Ermal Tarazhi, Nikë Lleshi dhe 17-vjeçari me iniciale A.GJ të cilët vijojnë të jenë me masën e sigurisë “Arrest në burg”.

Ndaj të arrestuarëve është ngritur akuza “Marrëdhënie seksuale me të ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç” e kryer në bashkëpunim. /albeu.com/