A do të ketë “La Casa de Papel” sezon të 6-të?

Kjo javë shënon fundin e serialit “La casa de Papel” (Money Heist), dhe me episodet e tij të fundit vjen fundi i një epoke.

Ne i kemi parë këta antiheronj të veshur me të kuqe të grabisin Royal Mint dhe Bankën e Spanjës. Ne kemi parë disa prej tyre të vdesin tragjikisht, madje i kemi parë të dashurohen. Sigurisht, kjo sagë nuk mund të përfundojë vetëm me pesë episode të frikshme.

Në këtë front, ne kemi lajme të mira dhe të këqija. Më poshtë albeu.com ju sjell gjithçka di për të ardhmen e “Money Heist”.

A do të ketë një sezon të 6-të “La Casa de Papel”?

Fatkeqësisht, jo. Nuk do të ketë një sezon të 6-të të këtij origjinali të Netflix. Por mos u fri. Ky univers është larg nga përfundimi.

A do të ketë një “spinoff” për “La Casa de Papel”?

Bingo. Në nëntor, u njoftua se do të ketë një seri të re Netflix nga Álex Pina, të titulluar Berlin. Për momentin, nuk dihet shumë për këtë serial të ardhshëm.

Për çfarë mund të jetë Berlini?

Natyrisht, ky serial i ardhshëm do të fokusohet në Berlinin e preferuar të fansave (Pedro Alonso), i njohur si vëllai i Profesorit (Álvaro Morte). Por pak dihet për serialin përtej kësaj. Meqenëse Berlini vdiq në sezonin e 2-të, ndihet e sigurt të thuhet se ky këst i ri ka të ngjarë të mos ndodhë pas përfundimit të Money Heist. Por ka ende një ton historish që mund të eksplorojë kjo seri.

Ndërsa eksploroheshin episodet e fundit, Andrés dhe Sergio vinin nga një familje hajdutësh dhe kriminelësh. Si u rritën? Para se të ishin Profesori dhe Berlini, si dukeshin vjedhjet e tyre të para? Kush është nëna e Rafaelit (Patrick Criado) dhe si ndikon ajo në gjithë këtë? Këto janë pyetjet që shpresojmë se Berlini do t’u përgjigjet.

Kur do të shfaqet Premiera e Berlinit në Netflix?

Për momentin, dihet që seriali pritet të lancohet në vitin 2023. Duke marrë parasysh faktin se Money Heist kishte një plan publikimi mjaft të parashikueshëm, afati kohor duket i arritshëm. Gjithmonë ekziston mundësia që COVID-19 t’i vonojë gjërat edhe një herë, por ne shpresojmë se nuk do të jetë kështu./albeu.com


Shtuar 4.12.2021 22:50