Momenti kur Shaqirit i hedhin mbi shpinë fanellën e UÇK-së (VIDEO)

Një surprizë e bukur për Xheradan Shaqirin pas fitores së Zvicrës kundër Irlandës së Veriut 2-0.

Gjatë prononcimit për mediat zvicerane, një tifoz iu afrua futbollistit me origjinë shqiptare dhe i hodhi krahëve një xhaketë kamuflazhi me emblemën e UÇK-së.

Në moment të parë Shaiqiri e pa i habitur personin në fjalë, por kur pa emblemën e UÇK-së nisi të buzëqesh.

Mirëpo, televizionit RSI kjo nuk i ka pëlqyer që në Twitter ka shkruar:

“Episodi i pakëndshëm në fund të ndeshjes në Zvicër: një spektator i vuri një xhaketë Shaqirit me një simbol që përshkruante UÇK -në, Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, të përfshirë nga OKB -ja në listën e organizatave terroriste”, shkroi televizioni.

 


Shtuar 10.10.2021 08:52

Tags: ,