999 rezultate për

leku

Shqipëria lëkundet nga tërmeti Tërmetet nuk kanë të ndalur në Shqipëri. Mbrëmjen e kaluar IGJEUM ka regjistruar një tërmet të lehtë. Epiqendra
Nga Kleopatra te Helena, sekretet e errëta të grave më të bukura të botës Të qenit e bukur, nuk është diçka e lehtë. Gratë më të bukura në histori, nuk lindën të tilla. Ato bënë shumë përpjekje
Shumica i injorojnë, këto shenja paralajmërojnë të keqen Trupi i njeriut është i krijuar në atë mënyrë sa që na dërgon sinjale si simptoma për të na treguar se diçka nuk është n
E “torturuam” në verë, si të kujdeseni për lëkurën gjatë vjeshtës Ekzema mund të jetë jashtëzakonisht irrituese dhe e dhimbshme për njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje e lëkurës. Ndërsa h
4 lëkundje në 24 orë, nuk ndalen tërmetet në Shqipëri Tërmetet nuk kanë ndërmend të ndalen në Shqipëri. Vetëm ditën e djeshme në Shqipëri janë shënuar 4 goditje tërmeti.
Tërmeti lëkund Shqipërinë! Ja ku ishte epiqendra Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme rreth orës 21:05 në Shqipëri sipas qendrës europiane sizmiologjike. Lëkundjet janë n
Nëse vuani nga njollat në fytyrë, këto gjëra ju hyjnë në punë Përpos akneve, njollat e zeza në lëkurë janë problemi numër 2, më i zakonshëm i lëkurës. Fillimisht na lejoni t’ju shpje
5 llojet e puçrave në lëkurë që nuk duhet t'i prekni kurrë me dorë Sa herë shikoni daljen e një puçrre në lëkurë me vrap tentojnë atë ta ngacmojnë dhe shtrydhim si për të shpëtuar prej sa
Përfundimisht: Hiqni dorë nga këto zakone të këqija Ka shumë gjëra që ndihmojnë në zhvillimin e akneve dhe gjëja e fundit që ju dëshironi të bëni është përkeqësimi i situat
Lëkundje tërmeti në Shqipëri Një tërmet ka goditur sot vendin. Tërmeti është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në orën 04:51. Tër
Dy tërmete të fuqishme në 24 orë, vendi në panik Një tërmet me magnitudë 5.2 goditi këtë të mërkurë Mesdheun. Lëkundjet e kishin epiqendrën 96 kilometra nga brigjet e An
Shqipëria lëkundet nga dy tërmete (FOTO LAJM) Pas një tërmeti prej 4.1 ballë që ra në Greqi mëngjesin e së dielës rreth orës 5:25 min, dy tërmete kanë rënë dhe në Shq
Këto ushqime bëjnë mrekulli në lëkurë, ju mbajnë vite më të rinj Disa ushqime duhen reduktuar, disa janë të shëndetshme e disa jo, megjithatë të gjitha ushqimet kanë vlerat e tyre.
Rikthehen lëkundjet, tërmeti prek sërish Shqipërinë Një tjetër tërmet është regjistruar sot në Shqipër. IGJEUM bën me dije se në orët e para të mëngjesit një tërmet ka
8 shenja në lëkurë që mund të paralajmërojnë për një sëmundje të rëndë Lëkura është si një sistem alarmi për trupin, ku mund t’ju paralajmërojnë për lloje të ndryshme të problemeve shëndetëso
Kanceri i lëkurës shfaqet në këto 3 lloj formash Ka 3 lloje kryesore të kancerit në lëkurë, të cilat prekin pjesën më të madhe të njerëzve: 1- Tumori kanceroz në qeli
Kujdes nëse shihni këtë shenjë në lëkurë? Diçka nuk shkon me trupin tuaj Mospirja e mjaftueshme e ujit mund të çojë në komplikime serioze. Në këtë pikë është shumë e rëndësishme që të dini se l
Kockë e lëkurë, Meghan shfaqet tmerrësisht e dobët përkrah princ Harry Ish aktorja amerikane, sot dukeshë e Sussex-it, po vazhdon jetën e saj mbretërore përkrah Princ Harry-t. Në mbrëmjen
Shqipëria lëkundet ngë tërmeti Rikthehen lëkundjet e tërmetit në Durrës. Dje pas mesnate është regjistruar një tjetër lëkundje tek Gjiri i Lalzit,
Bëni kujdes! Këto ushqime ju shkaktojnë puçrra Dieta ushqimore luan një rol të rëndësishëm në shfaqjen e puçrrave, edhe pse nuk është vetëm ushqimi shkaktar i tyre. M