999 rezultate për

hapura

Zbulohet formula e Ramës për Kodin Zgjedhor: Lista 100% të hapura, kush i "cakton" fituesit Eshte zbardhur formula e kryesocialistit Rama se si do të bëhet shpërndarja e deputetëve tashmë me lista të hapura. Së p
Rama zbulon kushtin e vetëm për hapjen e listave 100% Në fjalën e tij të parë për këtë sesion parlamentar, kryeministri Edi Rama u shpreh se përmes komisionit të ligjeve dhe
Dialogu në Bruksel, Borrell: Përballje me të gjitha çështjet e hapura Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell tashmë është duke zhvilluar
Këshilli Politik gati të rikthehet, ç'do të ndodhë me listat e hapura Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore, me përfaqësues nga të gjitha palët politike, pritet që të rikthehet pas datës 8 s
PS: Ndryshimet kushtetuese, listat e hapura janë vendim i pakthyeshëm Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nga Saranda theksoi se listat e hapura janë një vendim i pakthyeshëm.
Drejtoresha e famshme e Ramës i doli kundër, deputetja socialiste: Grerëz! "Jam për lista 100% të hapura. Jo për këto metodat e hedhura rishtazi nga Rilindja. Listat e hapura do të sillnin disa a
Meta flet për listat e hapura dhe bën deklaratën e fortë: Populli t'më zgjedhë edhe mua! "Bashkë me deputetët populli duhet të zgjedhë drejtpërdrejt në të ardhmen edhe Presidentin e Republikës..." President
Bylykbashi: Rama dashurinë për listat e hapura e ka vetëm alibi Oerd Bylykbashi deklaroi pas mbledhjes së Këshillit Politik se maxhoranca ka refuzuar të diskutojë për propozimin e Opoz
Hajdari e lumtur: Kemi tre palë politike që mbështesin listat e hapura Deputetja Rudina Hajdari ka folur pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, e cila zgjati afërsisht për dy orë
Vjen reagimi i Kryemadhit për listat e hapura: Askush të mos i fshihet popullit Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intergim Monika Kryemadhi ka reaguar pas propozimit të opozitës së bashkuar për hapj
Lista të hapura, zbardhet qëndrimi i Opozitës së Bashkuar Zbardhet qëndrimi i Opozitës së Bashkuar përsa i përket ndryshimeve Kushtetuese. Sipas një raporti, Opozita e bashkuar p
Rudina Hajdari thumbon Bashën: Demokratët janë të zhgënjyer! "Çdo njëri që është i zhgënjyer nga kjo mënyrë të bashkohen dhe të mbështesin listat e hapura..." Deputetja e opozitë
Rama flet pa bërë asnjë studim: Listat e hapura i donte populli Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij nga Kuvendi ditën e sotme. Ndër të tjera ai ështe shprehur se me 30 kor
Murrizi nuk tërhiqet as pas mbledhjes me Ramën: Duam lista të hapura! Përfaqësuesi i opozitës parlamentare Myslim Murrizi, ka lënë i pari mbledhjen e Reformës Zgjedhore. Gjatë një deklar
Hajdari thirrje opozitës jashtë parlamentare: Pranoni propozimin tim Deputetja Rudina Hajdari ka kërkuar prej opozitës jashtë parlamentare të pranojë propozimin për listat e hapura. Në n
Murrizi flet për listat e hapura: Kjo Kushtetutë nuk e ka votën e gjysmës së shqiptarëve” Deputeti i opozites parlamentare, Myslim Murrizi foli në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, për
Murrizi përgjigjet ashpër: Melodi sorrash nga kori i spurdhjakëve! Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ndaj deklaratës të Opozitës së Bashkuar se është kundër lojrave të Ramës dhe hapjes s
Rudina Hajdari nuk tërhiqet, pranon krijimin e një partie të re: Më futën si vajza e Azemit! Deputetja Rudina Hajdari do të bëjë parti të re politike për të garuar në zgjedhjet e ardhshme. "Kam qenë e qartë që
A po i ndryshon rregullat e lojës për t'u bërë mbret? Përgjigjet Rama "Nuk mund të ndalohet Kuvendi dhe PS-ja që të shkojnë përtej kornizës, jo për të bërë Edi Ramën mbret, por për t’i dhënë
Lista të hapura? Ku qëndron "thembra e Akilit" në debatin që zien prej kohësh Kryetema e ditës së sotme ka qenë padyshim deklarata e Ramës se pranonte listat e hapura duke realizuar kështu kërkesën