Dikur ia doli, por tani nuk ka shpresë! Dorëzohet edhe Emmanuel Macron, Mbappe do të shkojë te Real Madridi

Saga rreth Kylian Mbappe zgjati shumë. Pothuajse çdo merkato ishte afër largimit dhe në fund ai zgjidhte gjithmonë PSG.

Më e keqja ndodhi dy vjet më parë. Francezi theksoi mbylljen e kontratës së tij, mbajti gjithçka pezull deri në fund dhe më pas njoftoi se do ta zgjaste kontratën.

Tani e njëjta situatë. Kontrata skadon në fund të sezonit, por Mbappe ka njoftuar pak muaj më parë se do të largohet nga klubi në fund të sezonit.

Ligue 1 u fitua përsëri, Champions League jo, PSG u eliminua në gjysmëfinale dhe kjo është me siguri një arsye tjetër që Mbappe të paketojë valixhet dhe të shkojë diku ku do të ketë më shumë shanse për të fituar kupën.

Dhe cili është destinacioni më i mirë për këtë se Real Madridi? Emmanuel Macron, presidenti i Francës, iu bashkua misionit dy vjet më parë dhe ndihmoi PSG të mbante Mbappe, por tani nuk ka shpresë.

“Shpresoj që në çdo rast të bëj presion maksimal ndaj tij dhe klubit të ardhshëm, megjithëse nuk dua të përmend tani Real Madridin.

Por së pari kemi kampionatin evropian të futbollit përpara”, tha Macron.


Shtuar 10.05.2024 17:54