U gjetën të vdekura në banesë, dy ditë më parë ukrainaset sherr me farmacisten

Detaje të reja kanë dalë në dritë, lidhur me ngjarjen në zonën e Selvisë në Tiranë, ku dy shtetaset ukrainase, Antonina Kozachenko dhe Anastasia Lopukhova, u gjetën të vdekura në banesë.

Dy ditë më parë, vajzat kanë shkuar në një farmaci ku kanë kërkuar Xanax.

Farmacistja ka refuzuar t’ua shesë, ç’ka ka tensionuar vajzat të cilat më pas edhe kanë kafshuar farmacisten në dorë.

Kjo e fundit ka denoncuar rastin në polici, por autoritetet nuk i kishin lokalizuar dot.

Dy ditë më pas, pra sot, vajzat u gjetën pa shenja jete në banesë nga shoqja e tyre e dhomës.


Shtuar 10.05.2024 15:12