999 rezultate për

grek

Kryeministri grek: Duhet vullnet nga të dyja palët për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras, po zhvillon një vizitë dy ditore në Beograd, ku po diskuton për marrëdhëniet mes
Fermerët bllokojnë kufirin greko-maqedonas Kufiri Greqi-Maqedoni është mbyllur për shkak të grevës së fermerëve grek. Të pajisur me traktorë, fermerët kanë bll
Akuzat e Manjanit, ky është hoteli super luksoz ku ministrat dhe dashnoret e tyre janë filmuar nga shërbimet greke (FOTO LAJM) Ylli Manjani lëshoi një serë akuzash mesditën e sotme ndaj Ramës si disa ministrave të tij, ku një ndër to ishte edhe mb
Blushi zbardh emrat: Ja ministrat e filmuar nga grekët Kreu i LIBRA-s, Ben Blushu ka reaguar përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, pas shkarkimit të ministrit të D
Kush është ministri i filmuar nga grekët me dashnoren e tij tek hoteli i Balilit në Sarandë? Ylli Manjani ka derdhur një serë akuzash ndaj Kryeministrit Rama dhe ministrave të tij duke filluar që nga vjedhjet me t
Grekët hakmerren në Kakavijë, ja si i ndalojnë shqiptarët Një shqiptar ka tentuar të shkojë në Greqi, por në Kakavijë është përballur me diçka të papritur. Kështu, policia kufita
Ben Blushi irritohet me Greqinë: Racistë! Standart i ulët i ushtrisë greke Pasi vendimit të shtetit Grek për të dënuar rekrutët shqiptarë që bënë shqiponjën, me 50 ditë burg ka reaguar Ben Blushi
Dënohen ushtarët që bënë shqiponjën, pritet vetëm firmosja (FOTO LAJM) Ëshë dhënë dënimi për 7 ushtarët grekë me origjinë shqiptare të cilët bënë shqiponjën dykrenare. Shtabi i Përgjithshë
Rama e "provokoi" me Ali Pashën, shpërthen Kotzias: Çlirohu nga "burgu" Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, ka reaguar në lidhje me statuset e fundit në “Facebook” të kryeministrit sh
Zbulohet kurthi! Ushtarët që bënë shqiponjën nuk janë shqiptarë (FOTO LAJM) Ishte vetëm një foto e disa ushtarëve të quajtur “shqiptarë” që bënin me duar shqiponjën, foto e cila zgjoi patriotizmin
Kryetari i ri Parlamentit Evropian: Mbreti i Maqedonisë, Aleksandri i Madh ka qenë grek Kryetari i ri Parlamentit Evropian, Antonio Tajani, ka thënë se Aleksandri i Madh ose ndryshe "mbreti i Maqedonasve", ka
Zbulohet shifra, ja sa shqiptarë janë sot pjesë e ushtrisë greke Nga 86 mije ushtarë qe ka gjithsej Greqia, “janë rreth 12 mije rekrute shqiptare ne radhët e ushtrisë greke”. Këtë e
Jeni emigrantë në Greqi? Ja si të përfitoni kompensim social Autoritetet greke kanë njoftuar se në shkurt do të nisë kompesimi për Fondin e Solidaritetit, nga i cili përfitojnë edhe
"Simboli i shqiponjës", Greqia mbledh Kuvendin për seancë të jashtëzakonshme Ushtarët me origjinë shqiptare që bënë simbolin e shqiponjës trazuan politikën e jashtme të vendit tonë në raport me Gr
Ushtarët me "shqiponjë", mediat greke: Fajtore është Çamëria (FOTO LAJM) Pas fotove që tronditën Greqinë, ku disa ushtarë grekë me origjinë shqiptare, kanë bërë shqiponjën dykrenare me duar, me
Fevziu shpërthen ndaj ministrit grek: S’janë skllevër, mos guxoni t’i trajtoni si të tillë Reagimi i ashpër i ministrit grek për ushtarët që u fotografuan më shqiponjën, ka shkaktuar shumë reagime. Së fundmi ka
Mbyllën Kakavijën në 2013, parlamenti grek u heq imunitetin dy deputetëve të Agimit të Artë Parlamenti grek u ka hequr imunitetin dy deputetëve të Agimit të Artë, Hristos Papas dhe Konstandinos Barbarusis, që të
Grekëve u ka shpëtuar ky detaj, Papa Francesku bën simbolin e shqiponjës (FOTO LAJM) Fotografia me shqiponjën dykrenare, e shtatë ushtarëve shqiptarë të cilët po kryejnë shërbimin e tyre në Greqi, kanë rik
Goditet rrjeti i shpërndarjes së kokainës në Greqi, një shqiptar në pranga Policia greke ka vënë në pranga 3 persona, mes tyre dhe një 40 vjeçar nga Shqipëria. Mësohet se të arrestuarit kishi
Grekët i përgjigjen "shqiponjës" me "Vorio Epirin" (FOTO LAJM) Fotografia ku shihen shtatë kadetë, shtetas të Greqisë me rrënjë shqiptare duke bërë simbolin e kombit shqiptar, shqipon
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}