Skandali i Lames më pronat e shqiptarëve, Rama ngre tonet: Për çfarë e nxjerr këtë?

Gjatë intervistës në “Opinion” Rama është pyetur në lidhje me skandalin e audiopërgjimit të Artan Lames të bërë publike pak ditë më parë.

Rama preferoi të mos jepte një përgjigje në fjalë duke e quajtur atë propagantë dhe duke kaluar në akuza ndaj opozitës.

Rikujtojmë se vetëm pak ditë më parë në media u publikua audiopërgjimi i Lames i cili mësonte vartësit e tij të gënjente shqiptarët në mënyrë që të mos votonin për PD.

Pjesë nga biseda:

Edi Rama: Për çfarë e nxjerr këtë, për propagandë e nxjerr

Blendi Fevziu: Po çfarë thua more, do japësh llogari

Edi Rama: Ty i zoti i punës ta ka dhënë përgjigjen ty si gazetar, që ka folur për ligjin tuaj, ligjin e bërë nga nju dhe Berisha

Blendi Fevziu: Unë s’kam bërë ligje zoti Rama, nuk jam në Parlament

Edi Rama: Kjo është sqaruar. Kjo është një turp i nxjerrë nga Ilir Meta, është bërë një turp për Shqipërinë

Blendi Fevziu: Ilir Metën që e zgjodhët ju

Edi Rama: Jo e kam thënë edhe herë të tjera, por ju nuk doni të dëgjoni, nuk doni…ai u zgjodh me votat e veta, unë s’e mendova që ai do shkallonte komplet.

 


Shtuar 22.04.2021 22:31