EURO 2020/ Franca e mbyll në avantazh pjesën e parë, falë autogolit të Hummels (VIDEO)

Sapo ka përfunduar pjesa e parë e super-duelit ndërmjet Francës dhe Gjermanisë.

Franca pati rastet më të mira, ndërsa Gjermania u mundua të krijojë diçka, por nuk arritën ta bëjnë me sukses atë në fazën e sulmit.

Franca doli në avantazh me autogolin e Mats Hummels devijimi i të cilit përfundoi në gol në min 20′.

Pas këtij rasti, gjermanët morën iniciativën dhe patën disa raste gjatë pjesës së parë.

Franca në fakt i dhuroi Gjemanisë dy gjuajtje të lira në dy pozicione mjaft të mira, por goditjet e Toni Kroos përfunduan jashtë kuadratit.

Rezultati i pjeses së parë, Franca 1-0 Gjermania.

Shtuar 15.06.2021 21:49