Kërkon të thyejë rekord, prezantohet supermakina e dytë e Aston Martin

Aston Martin ka prezantuar supermakinën që do të quhet Valhalla dhe që do të ketë rreth 1000 kuaj fuqi.

“Vëllai i vogël” i Aston Martin Valkyrie ka një pamje spektakolare, njësoj si makinat e Formula 1.

Marka britanike pretendon që me këtë makinë të vendosë një rekord të ri në pistën e Nurburgringut.

Shtuar 3.08.2021 14:42