ZYRTARE/ Pioli rinovon me Milanin deri në vitin 2023

Stefano Pioli dhe AC Milan  së bashku deri në vitin 2023 , me një opsion për të zgjatur marrëveshjen e re për një sezon të mëtejshëm.

Palët kanë arritur një marrëveshje në javët e fundit dhe sot në mëngjes marrëveshja u ratifikua zyrtarisht.  Trajneri kuqezi nënshkroi kontratën e  re në prani të të gjithë drejtuesve të kuqezinjve .

Sipas asaj që ka rrjedhur, Pioli do të marrë 3.5 milionë euro në sezon që me bonuset mund të shkojnë deri në katër.


Shtuar 26.11.2021 12:26