Zbulohet data, ja kur hidhet shorti fazës play-off për Kupën e Botës 2022

Shorti për përcaktimin e programit të ndeshjeve evropiane të fazvs Play-off të Kups së Botës 2022 do të hidhet në Zurich të premten më 26 nëntor 2021 në orën 17:00, raporton SportMediaset.

Dy vendet e mbetura do t’i zënë dy fituesit më të mirë të grupeve të Ligës së Kombeve 2020/21.

Më pas Kombëtaret do të ndahen në tre grupe me katër skuadra, me gjysmëfinale dhe një finale në secilën.

Tre skuadrat fituese do të bashkohen me 10 fituesit e grupeve të raundit të parë për të përfaqësuar Evropën në Kupën e 22-të të Botës. /albeu.com/


Shtuar 21.10.2021 20:07