Zbulohen ekipet, ja ku do të shkojnë Koulibaly e Varane

Dy prej mbrojtësve më të mirë Kalidou Koulibaly e Raphael Varane pritet ta vazhdojnë karrierën në kampionatin anglez.

Koulibaly ka filluar bisedimet me Everton, ndërsa Benitez i cili sapo morri skuadrën nga Liverpool e ka prioritet blerjen e mbrojtësit afrikan dhe për këtë ka një pajtim në pronarët e skuadrës.

Koulibaly pritet t’i kushtojë plot 40 milion euro Evertonit.

Ndërkohë, edhe mbrojtësi i Realit, Varane pritet të vijojë karrierën në Premier League teksa ka një marrëveshje me Man United. /albeu.com/

 


Shtuar 13.07.2021 11:40