Tielemans, objektivi kryesor i Arsenalit për merkaton verës

Youri Tielemans është një nga synimet e mëdha të Arsenalit për verën e ardhshme. Arteta dëshiron një lider të ri për mesfushën dhe belgu ka qenë prej kohësh në udhërrëfyes.

Futbollisti 24-vjeçar që prej ardhjes së tij 3 sezone më parë nga Monaco është kthyer në një nga mesfushorët më të mëdhenj të Premierligës dhe gjysma e Evropës është pas nënshkrimit të tij.

Me një kontratë në fuqi deri në qershor 2023, është një nga opsionet më të dëshirueshme që ofron merkato dhe kjo sepse Leicester është i detyruar ta transferojë nëse nuk arrijnë ta bindin për të rinovuar.

Qëllimi i lojtarit është të ndryshojë skenën, por gjithmonë të shkojë në një ekip tjetër të Premier League. Arsenali ka mbajtur tashmë kontakte me Tielemans dhe Foxes dhe ata kanë rënë dakord të negociojnë pasi të përfundojë ky sezon. r.t/albeu.com


Shtuar 13.01.2022 14:57