Tani e ka kundërshtar, Mourinho gjen Thiago Mottan: E kam takuar si fëmijë në Barcelonë

Gjatë konferencës përpara ndeshjes kundër Spezias, trajneri i Romës, Jose Mourinho foli për Thiago Motta, trajnerin e Spezia.

“Njerëzit mendojnë se unë e kam takuar Thiagon në Interin e madh, por e kam njohur që fëmijë te Barça. kur më dërguan për të trajnuar Primavera dhe kam shumë kujtime të mira prej tij. Ai është një nga të mirët. Nëse shoh ish-lojtarët e mi që kanë zgjedhur të jenë trajner janë ai, Stankoviç dhe Chivu. Në fundjavë jam i shqetësuar për atë që kanë bërë. Këtë herë me Thiago jemi kundërshtarë, por pas ndeshjes do të kem shumë të mira për të”. /albeu.com/


Shtuar 12.12.2021 10:59