Ronaldo tregoi parakallcon teksa në foto ndodhet familja e tij (FOTO LAJM)

Cristiano Ronaldo më në fund shënoi golin e tij të parë në sezonin 2022/2023. Kjo ndodhi me një penallti në ndeshjen e Europa League, në të cilën Sherifi në Tiraspol priti United (0:2).

Portugezi doli në formacionin titullar dhe u zëvendësua në minutën e 80-të. Pastaj kamera e kapi dhe të gjithë mundën të shihnin mburojat e tij të pazakonta.

Lojtari 37-vjeçar ka nxjerrë të familjen e tij: pesë fëmijë, të dashurën Georgina Rodriguez dhe nënën Dolores Aveiro.