Rodrygo refuzon pesë gjigantët europianë për të qëndruar te Real Madridi

Sipas ‘El Larguero’ nga Cadena SER, lojtari brazilian Rodrygo Goes ka marrë një vendim të rëndësishëm për të ardhmen e tij.

Pavarësisht interesimit të disa klubeve kryesore, si Manchester City, PSG, Arsenal, Manchester United dhe Liverpool, lojtari ka refuzuar të gjitha ofertat për t’u larguar nga Real Madrid në merkaton e verës së ardhshme.

Rodrygo ka shprehur përkushtimin dhe besnikërinë e tij ndaj Los Blancos duke zgjedhur të vazhdojë me klubin bardhëezi.

Pavarësisht propozimeve joshëse nga skuadrat e tjera evropiane, lojtari brazilian është i vendosur të vazhdojë karrierën e tij me skuadrën Merengue dhe të kontribuojë në suksesin e ekipit në sezonet e ardhshme, pavarësisht ardhjes së Kylian Mbappes, i cili mund t’i marrë minutat nëse Carlo Ancelotti ruan skemën e tij me katër mesfushorë.

Ky vendim i Rodrygos përfaqëson një votë besimi në zhvillimin e tij dhe në projektin sportiv të Real Madridit.

Lojtari beson në aftësitë e tij dhe në mundësitë që do t’i ofrojë klubi i bardhë për të vazhduar rritjen si futbollist dhe për të arritur objektivat e tij si personalisht ashtu edhe kolektivisht. /Telegrafi/


Shtuar 2.04.2024 17:50