Real Madridi refuzon 30 milion euro për sulmuesin 30 vjeçar

Real Madrid raportohet se ka hedhur poshtë një ofertë prej 30 milionë eurosh nga AS Roma për sulmuesin 30-vjeçar spanjoll Lucas Vazquez.

Sipas një raporti të gazetës katalanase El Nacional , AS Roma është përballur me një pengesë në ndjekjen e Lucas Vazquez. Real Madrid ka refuzuar një ofertë prej 30 milionë eurosh për sulmuesin 30-vjeçar, me presidentin Florentino Perez që nuk dëshiron të dëgjojë ndonjë ofertë për të.

Lucas Vazquez iu bashkua akademisë së famshme të Real Madridit, La Fabrica,  nga Ural në vitin 2007 përpara se të bënte përparim të shpejtë nëpër radhët e klubit. Pushimi i tij i madh për  Los Blancos erdhi në sezonin 2015/16 dhe që atëherë, ai ka dëshmuar të jetë një aset i vlefshëm për ta.

Deri më sot, 30-vjeçari ka  bërë 253 paraqitje për Real Madridin, ndërsa ka shënuar 27 gola dhe 54 asistime në këtë proces. Vitet e fundit, Vazquez ka impresionuar edhe me aftësinë e tij për të luajtur si mbrojtës i djathtë, duke u përdorur shumë në mungesë të Dani Carvajal për shkak të lëndimeve të ndryshme. r.t/albeu.com


Shtuar 17.11.2021 11:25