Ramos do të mbetet te PSG-ja

Sergio Ramos do të mbetet te Paris Saint-Germain. Lajmi është konfirmuar edhe nga vëllai i tij Rene Ramos.

Ky i fundit ka bërë të ditur se spanjolli nuk e ka ndërmend të largohet nga Parisi.

“Ramos do të luajë për PSG-në sa më shpejt që të jetë e mundur. Ai është duke punuar shumë që të kthehet sa më shpejt nga lëndimi. Nuk do të prish kontratën me klubin dhe për këtë nuk kam asnjë dyshim”, deklaroi Rene.

Ramos u transferua këtë verë në Francë si lojtar i lirë nga Real Madridi.


Shtuar 6.11.2021 23:51

Tags: ,