Hazard, Asensio dhe Isco, treshe luksoze në merkato

Kush do të thoshte pak kohë më parë se Real Madrid do të hidhte një treshe luksoze në treg për çdo klub tjetër në botë. Ky do të ishte rasti i Eden Hazard, Marco Asensio dhe Isco Alarcón. Të tre mbërritën me vitolën e lojtarëve të elitës që do të bënin diferencën, por kjo nuk ka ndodhur.

Rasti më i spikatur nga të tre është ai i Hazardit, i cili e vendos veten në vendin e Kakas së Madridit, dëmtimet mezi e kanë lejuar të marrë pjesë dhe gjithçka tregon se cikli i bardhë do të jetë thjesht dëshmitar. Lamtumira e tij verën e ardhshme duket e detyruar, duke konfirmuar nënshkrimin e tij në numër dhe ekonomikisht si më i keqi në historinë e klubit Chamartín.

Isco nga ana e tij i përfundon kontratën më 30 qershor. Nuk do të rinovohet, kështu që nëse një shpirt bamirës pranon të ofrojë për të në janar, do të jetë një dhuratë nga Mbretërit për Florentino Pérez dhe familjen e tij. Jashtë formës, asgjë nuk ka mbetur nga lojtari që zbarkoi në Bernabéu nga Malaga në vitin 2013 dhe që u dallua në fazat e tij të hershme si lojtar merengue. Në moshën 29-vjeçare tashmë po përflitet si ish-futbollist.

Rasti i fundit dhe padyshim kurioz është Marco Asensio, koka e të cilit po i bën dredhi që do t’ia ndërlikonin shumë karrierën. I quajtur si një nga pasardhësit e Cristiano Ronaldos, mallorkani depërtoi në klubin e Concha Espina me gola që mbahen mend mirë nga Barcelona apo Sevilja, ndër të tjera. Më vonë, një deklaratë jashtë tonit që pretendonte se nuk ishte ai që duhej të tërhiqte makinën e ktheu atë kundër Real Madridit. Por më e keqja do të vinte me një dëmtim të rëndë që ka ndikuar negativisht në performancën e tij aktuale.

Tre yje, tre futbollistë të mëdhenj të rrëzuar, të cilët tani kanë një këmbë e gjysmë jashtë Real Madridit kundër të gjitha gjasave. Të gjithë kanë të varur posterin e transferueshëm dhe është se Real Madridi do të pranojë transferimet e tyre pa hezituar të marrë oferta të mira. /albeu.com


Shtuar 6.11.2021 23:50