Pioli mund të mos ketë të gatshëm Tomorin për ndeshjen në Madrid

“Corriere della Sera” raporton se mbrojtësi anglez, i cili u zëvendësua nga Matteo Gabbia në Firence, nuk do të udhëtojë në kryeqytetin spanjoll.

Tomori kishte luajtur të 12 ndeshjet e Serisë A deri në ndeshjen e së shtunës në Artemio Franchi, kur seria e pamposhtur mori fund.

23-vjeçari ka luajtur të katër ndeshjet në Ligën e Kampionëve gjithashtu, por duket se do të humbasë ndeshjen e madhe për shkak të një dëmtimi në ijë.

Por Gabbia nuk duket se do të zëvendësojë Tomori kundër madrilenëve, pasi kapiteni Alessio Romagnoli mund të jetë partneri i Simon Kjaer në qendër të mbrojtjes.

Milani është aktualisht në fund të Grupit B në Ligën e Kampionëve me vetëm një pikë nga katër ndeshjet e para.

Një humbje do t’i shihte “kuqezinjtë” të eliminoheshin nga Europa këtë sezon, pasi ata qëndrojnë tre pikë prapa kampionëve spanjollë dhe katër pas Portos me dy ndeshje të mbetura.


Shtuar 22.11.2021 11:57