Napoli nderon Maradonën me një fanellë të personalizuar (FOTO LAJM)

Tek Napoli Maradona nuk harrohet kurrë duke krijuar një fanellë të personalizuar për të ndjerin.

Napoli do të përdorë këtë uniformë gjatë tre takimeve të nëntorit: Napoli-Verona, Inter-Napoli dhe Lazio-Napoli. Një vit pas vdekjes së ti Napoli nderon kështu kampionin e madh, simbolin e një epoke dhe ikonën e padiskutueshme të futbollit botëror.

Fanella përban fytyrën e Maradonës dhe mbi të një shënjë e madhë gishti , ku tregon se legjenda e futbollit ka lënë gjurmë në historinë e futbollit./h.ll/albeu.com


Shtuar 6.11.2021 11:35