Manchester United dhe Liverpool pas mesfushorit anglez

Mesfushori 22-vjeçar i West Ham-it, Declan Rice është në “shënjestrën” e dy klubeve “big” në Premier League.

Manchester United dhe Liverpool kanë filluar interesimin për kapitenin e West Ham ku ka spikatur ndeshjet e fundit.

 

Gjithësesi nuk do të jetë e lehtë për këto dy klube të transferojnë mesfushorin Declan Rice për arsye se tekniku i West Ham, David Moyes I ka vendosur një çmim tepër të lartë.

Sipas teknikut , kushdo që kërkon të fitojë shërbimet e Rice, duhet të paguaj 120 milion euro/albeu.com


Shtuar 25.10.2021 19:36