Përplasja në mbledhje, reagon Alizoti: Krizën në PD duhet ta zgjidhin Basha dhe Berisha

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti ka folur rreth problemeve të brendshme të Partisë Demokratike dhe gjithashtu edhe rreth një debati që ai ka pasur me kreun aktual të kësaj force politike.

Në një intervistë për ABC Neës, Alizoti tha se kriza në PD është reale dhe se duhet ta zgjidhin dy përgjegjësit, Berisha dhe Basha, që sipas tij janë shkaktarët e gjendjes në selinë blu.

“Kjo është gjëja më jo korrekte që ndodh në mbledhje. Duhet të ketë një lloj intimiteti, më vjen keq që bisedat tona dalin në publik. Mediat do e përdorin sipas këndvështrimit të tyre. Prandaj po bëj intervistën për ta sqaruar.

Partia jonë është zhytur në një krizë, që është reale. Diskutova me kryetarin që nuk e anashkalojmë dot këtë krizë. Pra jemi në një anije që ka marrë flakë dhe kapiteni duhet ta diskutojë. Të diskutojmë problemin që ka sepse kria është reale.

Dy persona janë përgjegjës, Berisha dhe Basha, duhet ta zgjidhin krizën. Këto lloj krizash kanë vetëm zgjidhe institucionale,” u shpreh ai./albeu.com/