Lewandowski me hat-trick thyen Benficën (VIDEO)

Bayern mposhti Benfikën në raundin e katërt të Ligës së Kampionëve, ndërsa Barcelona mundi të fitonte në Kiev.

Bayern triumfoi ndaj Benfikës me rezultatin 4-2. Fitorja e bavarezëve nuk ishte asnjëherë në diskutim dhe kaluan në avantazh në minutën e 26-të me Lewandowski.

Në minutën e 32-të, Lewa asistoi Gnabry për 2-0, ndërsa Morato ngushtoi shifrat në minutën e 38-të. Lewandowski arriti të shënojë golin e dytë, por në minutën 45+1 një penallti.

Në minutën e 49-të Sane dërgoi shifrat në 3-1 dhe më pas asistoi Lewandowski për 4:1 në minutën e 61-të. Nunez shënoi në minutën e 74-të për 4-2 dhe solli pak shpresë te Benfica, por në minutën e 84-të Neuer asistoi Lewandowski-n, i cili me këtë het-trik çoi shifrat përfundimtare në 5-2.


Shtuar 2.11.2021 23:22