4 ndeshje, katër fitore, Juve siguron kualifikimin në fazën tjetër (VIDEO)

Juventusi ka fituar 4-2 në shtëpi ndaj Zenit St. Petersburgut, duke siguruar kështu kalimin në fazën me eliminim të Ligës së Kampionëve.

Paulo Dybala (11’, 58’ penallti), Federico Chiesa (74’) dhe Alvaro Morata (82’) realizuan për Juventusin, ndërsa për Zenitin shënuan Leonardo Bonucci (26’ autogol) dhe Sardar Azmoun (90+2’).

Pas katër ndeshjeve Juventusi ka 12 pikë, ndërsa Chelsea është i dyti me nëntë pikë. /albeu.com/


Shtuar 2.11.2021 23:10