Lajme të mira për Xavin, 4 lojtarë gati për El Clasico

Xavi Hernandez ka zbuluar se Ansu Fati do të kthehet në skuadrën e Barcelonës për gjysmëfinalen e tyre kundër Real Madridit në Superkupën e Spanjës.

Ansu ka qenë jashtë për dy muaj pasi ai pësoi një dëmtim dhe do të luajë nën drejtimin e Xavit për herë të parë të mërkurën.

Pavarësisht se ka luajtur vetëm 376 minuta këtë sezon, Ansu ka impresionuar në tetë ndeshjet në të cilat ka luajtur, duke shënuar katër gola, kundër Levante, Valencia, Dynamo Kiev dhe Celta Vigo.

19-vjeçari nuk ka mundur ende Real Madridin, pasi ka qenë pjesë e një skuadre të Barcelonës që ka pësuar tre humbje dhe një barazim ndaj “Los Blancos”.

Yjet e tjerë kthehen

Në më shumë lajme të mira për Barcelonën, Martin Braithwaite, Frenkie de Jong dhe Ronald Araujo të gjithë morën pjesë në stërvitje të hënën në mëngjes.

Araujo është duke përdorur një varëse mbrojtëse speciale pas një operacioni në dorën e tij të premten e kaluar, ndërsa De Jong është rikuperuar nga një tendosje muskulore.

Barcelona ka kohë deri në orën 19:30 të së martës për të paraqitur skuadrën e saj përfundimtare./ h.ll/albeu.com


Shtuar 10.01.2022 14:39