“Kur flet Messi, edhe presidenti e mbyll gojën”

Portieri i kombëtares argjentinase Emiliano Martinez u tha gazetarëve se sa të rëndësishme janë fjalët e yllit të sulmuesit Lionel Messi.

Martinez tha për Football Espana se kur shtatë herë fituesi i Topit të Artë fillon të flasë, të gjithë mbyllin gojën dhe fillojnë të dëgjojnë. Portieri vuri në dukje se nuk po e mbyllin gojën vetëm futbollistët apo trajnerët, por edhe presidenti i Argjentinës.

Kujtojmë se Lionel Messi së bashku me kombëtaren e Argjentinës së fundmi fituan finalen Finalissima, në të cilën italianët u mundën 3-0. Argjentinasit janë gjithashtu fituesit në fuqi të Copa America. /albeu.com/