Klubi anglez dhuron ushqim për bamirësi pasi ndeshja u shty

Sheffield United duhej të luante me QPR dje në Bramall Lane, por përplasja e Sky Bet Championship u shty pasi vizitorët kthyen një numër rezultatesh pozitive të testit të koronavirusit.

QPR nuk specifikoi numrin e lojtarëve dhe stafit që u prekën, por tha se i kishte lënë ata me “numra të pamjaftueshëm për të shtyer ndeshjen“.

Blades kthehen në aksion konkurrues kundër Fulham të hënën, 20 dhjetor.

Ushqimi i përgatitur përpara ndeshjes për tifozët dhe stafin në Bramall Lane është dhuruar për bamirësi për të shmangur shpërdorimin e tij. /albeu.com


Shtuar 14.12.2021 11:47