Hazard dhe Valverde, dy mungesat e Realit kundër Sherifit

Eden Hazard gjithashtu nuk do të jetë në ndeshjen e raundit të pestë të Champions League kundër Sheriff Tiraspol të mërkurën e ardhshme. Lojtari belg humbi ndeshjen kundër Granadës për shkak të gastroenteritit dhe gjithashtu është lënë jashtë skuadrës së Ancelottit për udhëtimin në Transnistria .

Humbje për duelin shkakton edhe Fede Valverde, i cili po finalizon rikuperimin nga ndrydhja e gjurit.

Ceballos dhe Bale, të lënduarit e tjerë, janë dy viktimat e tjera për Ancelottin , i cili përpos këtyre ka në dispozicion pjesën tjetër të skuadrës së bardhë. /albeu.com


Shtuar 22.11.2021 15:31