Gjermania merr lajmin e keq para ndeshjes me Hungarinë, dëmtohet një nga sulmuesit kryesorë

Gjermania ka marrë lajme të këqija.

Sipas asaj që raporton prestigjiozja “SportBild”, Thomas Muller nuk do të jetë i gatshëm për sfidën e fundit të grupeve ndaj Hungarisë.

31-vjeçari ka patur probleme fizike dhe rrezikon gjithashtu dhe ndeshjen e fazës së 1/8-ave.

Ende nuk është e qartë motivi i kësaj lodhje fizike, por Joachim Low rrezikon të mos ketë të gatshëm një nga lojtarët kryesor të pancerave.

Shtuar 21.06.2021 14:23