E ka të pamundur ta mbajë, Fiorentina vlerëson Vlahovic

Dusan Vlahovic është një nga sulmuesit më të mirë të momentit dhe mosha shumë e rë e bën atë një nga futbollistët më të kërkuar në Evropë.

Për serbin janë të interesuara skuadra si Manchester City, Tottenham dhe Juventus, por jo vetëm.

Klubi “vjollcë” nuk ka dëshur ta humbasi yllin e ekipit duke i afruar rinovimin e kontratës, por lojtari ka refuzuar, e gjendur në një situatë të tillë, ata po tentojnë të fitojnë sa më shumë nga shitja e tij në mërkaton e janarit.

Skuadra e cila dëshiron shërbimet e Vlahovic duhet të derdhi në arkat e Fiores një shumë prej 80 milion eurosh. /albeu.com


Shtuar 4.11.2021 13:21