E bujshme nga L’Equipe, Mbappe kërkon largimin nga PSG (FOTO LAJM)

Një lajm i bujshëm vjen nga gazeta prestigjoze franceze “L’Equipe”, e cila raporton se sulmuesi i Kombëtares së Francës i ka treguar shkoëve të  PSG, se nuk dëshiron të vazhdoj kontratën dhe se ka kërkuar largimin nga PSG.

Për gati dy vite, 22-vjeçari është në diskutime me PSG për vazhdimin e kontratës.

Edhe pse Real Madrid e kërkon me ngulm, për spanjollin interesohet edhe Liverpool ku shumë lehtë mund ta fus në marrëveshje një nga lojtarët: Salah apo Mane. /albeu.com/


Shtuar 1.07.2021 09:50